Jarzębina w apteczce i salonie

jarzębina leczenie
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Spacerując po parku czy lesie nie sposób nie zwrócić uwagi na drzewa na których uginają się czerwone pędy jarzębiny. Zazwyczaj wracamy wtedy do czasów szkolnych lat, kiedy to robiliśmy z niej przepiękne korale. Bukiet z jarzębiny może stanowić piękną ozdobę naszego salonu. Jarzębina posiada też wiele właściwości zdrowotnych.

Jarzębina posiada witaminę C, A, E,. W swym składzie zawiera też glukozę i sacharozę. Jest polecana dla osób cierpiących na wzdęcia i zaparcia. Jej kwiaty posiadają działanie moczopędne oraz pomagają przy kamienicy nerkowej i żółciowej. Łagodzi też podrażnienia wątroby. Owoce jarzębiny likwidują nieżyty żołądka i biegunkę. Działa bowiem antybakteryjnie i przeciwzapalnie na błony śluzowe żołądka i jelit.
Kwiaty jarzębiny zbiera się w maju i suszy w zaciemnionym i przewiewnym miejscu. Sporządzony napar z owoców jarzębiny z pewnością posłuży nam, gdy podupadnie nasze zdrowie.
Z czerwonych korali jarzębiny możemy wykonać przepiękne dekoracje wnętrza naszego mieszkania lub balkonu. Wianki, stroiki i lampiony mogą doskonale zdobić nasz stół. Śniadanie czy kolacja konsumowana przy stole ozdobionym czerwonymi koralami z pewnością umili nam czas konsumpcji.

Podziel się ze znajomymi.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *