Zdrowotne właściwości kawy

zdrowotne właściwości kawy
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Picie kawy to dla wielu osób czysta przyjemność. Jednych pobudza do działania, dla innych z kolei jest to rytuał każdego poranka. Na temat kawy istnieje wiele teorii, dlatego też informacje o niej są tak rozbieżne. Z cała pewnością, im kawa mniej przetworzona i poddana wielu procesom, tym kawa jest zdrowsza. Najlepsza kawa, to ziarnista i świeżo zmielona przed samym zaparzeniem. Warto również pamiętać, że picie kawy ma wiele zdrowotnych aspektów. Mówiąc o kawie, mamy na myśli kawę czarną, bez cukru, bez mleka czy śmietanki. Jakie więc właściwości zdrowotne ma kawa? Przede wszystkim:

Odpręża i redukuje stres – dzięki niej szybciej potrafimy sobie poradzić w stresujących sytuacjach.
Spala tłuszcz- a ponadto warto zauważyć, że w wielu dietach odchudzających zaleca się picie kawy, ale oczywiście bez dodatków.
Dodaje energii – jeśli wypijesz mocną kawę, to twój stan umysłu i ciała zostanie bardzo pobudzony. Warto również zauważyć, że nie osiągniesz tego jeśli kawa będzie z mlekiem. Mleko tutaj niestety ma negatywny wpływ na działanie kawy. W znacznym stopniu je obniża.
Kawa to afrodyzjak, ale również u mężczyzn zauważono, że przy regularnym piciu kawy, poprawia się potencja seksualna.
Kawa zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, choroby Parkinsona, depresji.
Poprawia znacznie krążenie krwi.

Kawa zielona w ziarnach co raz częściej służy do przyrządzenia naparu (jeszcze do niedawna parzyło się tylko wcześniej wypalone ziarna kawy). Parzenie zielonych ziaren kawy sprawia, że w naparze zostają wszelkie dobroczynne i prozdrowotne substancje, które zniknęłyby w momencie wypalania ziaren.

Można więc śmiało powiedzieć, że pijąc kawę poprawiasz nie tylko własne samopoczucie, ale przede wszystkim dbasz o swoje zdrowie. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzać z ilością wypijanych kaw, ponieważ jej nadmiar może doprowadzić do negatywnych skutków ubocznych.

Podziel się ze znajomymi.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *